Latvija 100_pasakumu_plans

Pasākumu plāns (spiediet šēit...)


EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS

2018.g. 28. septembrī EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS ietvaros PIKC “Daugavpils tehnikums” PR-11 grupas audzēkņi ar skolotāju Andreju Dortiņu un Natāliju Vasiljevu piedalījās dažādās aktivitātēs, iedziļinoties fizikas un ķīmijas zinātnē skolēniem neierastajā veidā . Mūsu audzēkņi novēroja, kā darbojas dažādi fizikas likumi, un kāpēc tos nav iespējams pārkāpt uzzināja, kā fizikas atklājumi saistīti ar ikdienas dzīvi, kultūru, mākslu un citām jomām. Aktivitāšu laikā viņi iepazinās ar dažādu ražotāju rūpnieciskiem robotiem un apskatīja to demonstrācijas. Kā āri audzēkņi ceļoja ķīmijas visumā. Bija iespējams redzēt "Kosmisko gumiju", "Lavas lampu", "Varavīksni" un "Kosmisko negaisu". Audzēkņi bija sajūsmā par redzēto, dzirdēto, izpētīto un izjusto.

DSC 0051   DSC 0053   DSC 0058

 

 

 

 

Lasīt tālāk ...

Nāk rudens apgleznot Latviju

10.oktobrī mācību frizētavā valdīja liela rosība, jo notika Latvijas simtgadei veltītais pasākums –radošais darbs “Nāk rudens apgleznot Latviju”. Programmas “Frizieru pakalpojumi” izglītojamie, apgūstot jaunākās matu krāsošanas metodes ar trafaretu palīdzību, krāsoja matus. Izmantojot dažādas krāsu nianses un pašu izgatavotos trafaretus, topošie frizieri savos darbos atainoja skaistos dzimtās puses rudens atribūtus un Latvijas rakstus.

1   2   3

 

 

 

 

 

Lasīt tālāk ...

Tikšanās ar dzejnieci

9.oktobrī EM-21 gr. audzēkņi kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotāju J. Dideviču un grupas audzinātāju Z. Podskočaju devās uz Latgales Centrālo bibliotēku, lai tiktos ar dzejnieci, literatūrzinātnieci, latviešu valodas un literatūras skolotāju, politiķi Ivetu Ratinīku. 2011. gadā viņa izdevusi dzejas krājumu "Rūgts", bet 2018. gadā - 2. dzejas krājumu "tikko & tikai". Audzēkņi baudīja mūsdienu sievietes dzejas valodu, mēģināja atšifrēt metaforas, iesaistījās dialogā. Ar ko atšķiras “parasts” cilvēks no dzejnieka? I. Ratinīka uzskata, ka dzejnieki uztver laiku relatīvi; meklē asociācijas, līdzību, bet vienkāršs cilvēks apraksta krāsu, lielumu, daudzumu.

Lasīt tālāk ...

sem school_logo

 

 

Uzņēmēji Daugavpils tehnikumā apgūst pedagoģijas pamatus

3. un 5.oktobrī mūsu tehnikumā notika kursi “Pedagoģijas ABC darba vidē balstītu mācību īstenošanai”, kuros piedalījās 12 uzņēmumu un profesionālās izglītības iestāžu pārstāvji informācijas tehnoloģiju un skaistumkopšanas nozarēs.

Kursi tika īstenoti Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta “TTT4WBL – Testing New Approaches to Training VET and Workplace Tutors for Work Based Learning” (Nr.582951-EPP-1-2016-2-LV-EPPKA3-PI-POLICY) ietvaros. Projekta vadošais partneris ir Valsts izglītības satura centrs. Projekta mērķis: atbalstīt darba vidē balstītu mācību ieviešanu 3 Baltijas valstīs, testējot jaunas pieejas prakšu vadītāju sagatavošanā.

1   2   3

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Projektu un arējo sakaru nodaļa


sem school_logo

 

 

Pieredzes apmaiņā sadarbības partneri no Elkas pilsētas Polijā

No 3. līdz 5.oktobrim pie mums viesojās Karola Brzostovska v.n. Elkas pilsētas 5.profesionālās skolas (Polija) skolotāji Tadeušs Kaleta un Dariuss Maļinovskis. Erasmus+ programmas projekta ietvaros skolotāji iepazinās ar informācijas tehnoloģiju izmantošanu tehnisko specialitāšu apgūšanā.

Skolotāji apmeklēja teorētiskās un praktiskās nodarbības, iepazinās ar darbu audzēkņu prakšu organizēšanā un pārrunāja iespējamo starptautisko pasākumu organizēšanu. Sadarbības partneri atzina, ka šī tikšanās bija interesanta un noderīga.

1   2   3

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Projektu un arējo sakaru nodaļa


karjeras nedelja2018


skol diena_2018