ESF logo_2017

 

 

Tech industry

Pirmajā kalendāra ziemas dienā mūsu tehnikuma audzēkņi kopā ar profesionālās izglītības skolotājiem Aleksandru Oļesovu un Veru Paļčiku ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsta vispārējas un profesionālās izglītības iestādes” ietvaros apmeklēja starptautisko izstāžu centru Rīgā, kur notika ikgadējā starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstāde “Tech Industry 2017”.

1   2   3

 

 

 

 

Lielākajā nozares izstādē Baltijā piedalījās vairāk nekā 270 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Itālijas, Austrijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Turcijas, Taivānas, kā arī Lietuvas, Čehijas, Itālijas, Beļģijas, Baltkrievijas nacionālie kopstendi.

Tā bija lieliska iespēja izpētīt nozares uzņēmumu spektru, iepazīt potenciālos darba devējus, iepazīt industrijas un ar to saistīto nozaru attīstības tendences Baltijā. Pasākumu apmeklēja dažādu speciālitāšu audzēkņi: metālapstrādātāji (VA-21), lokomotīvju saimniecības (L-41) un vagonu tehniķi (V-41), automātikas un telemehānikas speciālisti (ATS-21, ATS-31). Tomēr visiem izdevās atrast sev kaut ko pievilcīgu. Īpaši lielu iespaidu atstāja robotizētas metināšanas iekārtas, “maģiski” CNC apstrādes centri un lāzera štancēšanas iekārtas. Rezultātā daži nostiprinājās savā profesijas izvēlē, bet citi sāka aktīvi domāt par tālākizglītību inženierzinātnē.

Paldies mūsu skolotājiem A. Oļesovam un V. Paļčikai par komentāriem ekskursijas laikā un izstādes organizātoriem, kompānijai “BT1” par bezmaksas ieeju.

Informāciju sagatavoja: S. Bogatkevičs